+48 513 874 553
info@masstrade.pl

Aktualizacja 24 czerwca 2019 – Lista zmian

Aby ułatwić Państwu pracę w naszym systemie, rozbudowaliśmy go o kilka nowych opcji, które znacznie poprawią komfort obsługi MassTrade. Zmiany dotyczą nie tylko zewnętrznych systemów, ale również niewielkich, acz przydatnych poprawek graficznych i funkcjonalnych, np. w menu programu. Część rozpoczętych wcześniej działań jest kontynuowana i zmierza w kierunku wprowadzenia do pierwszych testów.

  • Przełączenie na nowe API Allegro – system został finalnie dostosowany do nowego połączenia z Allegro, co otworzyło przed nami zupełnie nowe drogi rozwoju. Ostatecznie zmiany dotknęły między innymi cenników dostaw (o tym poniżej), systematyki wystawiania produktów, ale również samej filozofii działania ofert na Allegro.
  • Wznawianie aukcji – dzięki nowościom w API możemy zajrzeć w dwumiesięczną historię wystawień i posłużyć się wstrzymaną ofertą, aby ją aktywować z wcześniej nadanym numerem. Trzeba jednak pamiętać, że możemy korzystać tylko z tych aukcji, których ostatnia obecność w sprzedaży nie przekroczyła 60 dni. Po upływie tego okresu nie będziemy mogli wznowić oferty, jednak sam produkt będzie oczywiście nadal widoczny w MassTrade, więc z powodzeniem wystawimy go z nowym numerem aukcji. Aby wznowić wstrzymaną ofertę, w samym MassTrade wystarczy użyć opcji „włącz aukcje/oferty”, a system sam przeszuka historię i jeżeli odnajdzie w niej ofertę, to wznowi ją ze starym numerem, a jeżeli oferty już nie będzie w historii, to utworzy nową.
  • Tworzenie cenników w Allegro – do tej pory możliwe było przypisywanie cenników do produktów w MassTrade i następnie wystawianie ofert z ustawieniami wysyłki utworzonymi na podstawie danych z szablonu MT. Tym samym była to konfiguracja zbiorczo widoczna tylko od strony naszego systemu. W tej chwili cennik tworzony na poziomie menedżera przesyłany jest do Allegro i w tej samej postaci zapisywany jest na platformie sprzedażowej. Komfort polega na tym, że niezależnie od tego, z którego miejsca podejrzymy ustawienia cennika (MT czy Allegro), będą one tożsame ze sobą.
  • Pomijanie wartości cechy, gdy wynosi ona „0” – w momencie, gdy system, przykładowo w cesze „waga”, odnajdzie wartość równą 0, wówczas zignoruje ją i nie umieści informacji w ofercie. To ułatwi nam znacznie pracę nad produktami, których wymiarów nie znamy, a które znajdują się w kategorii, do której dopisaliśmy taką cechę. UWAGA! W przypadku pól obowiązkowych na kanale sprzedaży, ustawienie opcji „Nie wysyłaj 0”, podczas gdy wartość cechy będzie wynosiła dokładnie tyle, spowoduje pojawienie się komunikatu o błędzie wystawiania.
  • Masowa zmiana ceny o modyfikator dla kanału – w związku z pojawiającymi się zapytaniami, dodaliśmy opcję zbiorczej zmiany modyfikatorów cen dla produktów w wybranym kanale sprzedaży. Wystarczy, że zaznaczymy pozycje na liście produktów, przejdziemy do opcji „Wykonaj na zaznaczeniu” -> „Masowa zmiana pól” -> i wybierzemy „Modyfikator ceny” w sekcji „Sprzedaż”.
  • Otomoto – wkrótce będziecie  Państwo również mogli korzystać z produkcyjnej wersji integracji z platformą ogłoszeniową Otomoto.
  • Podział menu na „Ustawienia sprzedaży” i „System” – w pierwszej sekcji znajdziemy między innymi konfigurację cenników dostaw czy kanałów sprzedaży oraz inne opcje mające bezpośredni wpływ na sprzedaż, w drugiej natomiast pojawią się zagadnienia stricte związane z MassTrade’em, takie jak możliwość dodawania nowych użytkowników czy ustawienia importerów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *