+48 513 874 553
info@masstrade.pl

Architektura mikrousług

Niegdyś struktury systemów informatycznych, tworzących narzędzia chociażby do obsługi platform e-commercowych zbudowane były na zasadzie monolitu. Wszystkie komponenty systemów były splecione ze sobą w jedną całość, a jeden bez drugiego nie mógł funkcjonować. Struktura monolitu była i jest solidna jednak oporna na wprowadzanie aktualizacji, które są ważnym elementem goniącym za ewolucją technologii i środowisk biznesowych,  które rozwijają coraz to większy wachlarz wymagań wobec rozwiązań proponowanych przez IT.

.

Architektura mikrousług to nowoczesne podejście do budowy systemów informatycznych, w którym systemy budowane są w oparciu o zbiór pojedynczych usług połączonych ze sobą. Każda usługa reprezentuje dokładnie jedną funkcję biznesową, dzięki czemu mikroserwisy są łatwiejsze do zrozumienia, rozwijania czy też testowania.

.

W ostatnich latach transformacja systemów monolitycznych w mikrousługi zyskuje na popularności. Dla wielu firm okazała się  doskonałym sposobem na utrzymanie zwinności oraz szybsze dostosowanie się do zmieniających się rynków. Poddając się prawom natury również MassTrade zaczyna ewoluować i zachodzą w nim zmiany mające na celu zaproponować jego nowym użytkownikom rozwiązania odpowiednie dla charakteru  ich biznesów. Dlatego każdy nowy użytkownik będzie mógł wybrać – czy skorzystać z pełnej wersji programu czy też włączyć poszczególne jego komponenty. Przyglądając się ciągłym zmianom rynku e -commerce da nam to możliwość ciągłej koewolucji.

.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *