Nowy portal ogłoszeniowy dla sprzedawców części admin 23 lutego 2022

Nowy portal ogłoszeniowy dla sprzedawców części

Motorolo
Jeśli jesteś sprzedawcą części samochodowych, temat z pewnością Cię zainteresuje. W lutym 2022 roku ruszył nowy portal ogłoszeniowy dla branży motoryzacyjnej – motorolo.pl. Co oferuje sprzedawcom?

Warto zaznaczyć, że MotoRolo odbiega ideą od znanych, dużych portali ogłoszeniowych. Nie tylko dlatego, że jest całkowicie darmowy, ale przede wszystkim dlatego, że umożliwia porównanie ceny danego przedmiotu, ale wcale nie względem ofert konkurencji. Portal pozwala na sprawdzenie ceny części, którą sprzedawca oferuje, w różnych kanałach sprzedaży. Nic Wam to nie mówi? Już objaśniamy.

Robiąc zakupy w sieci zwykle porównujemy ze sobą cenę interesującego nas towaru u różnych sprzedających i wybieramy tego, którego oferta jest dla nas najbardziej korzystna. Mało kto sięga jednak jeszcze głębiej, a mianowicie weryfikuje czy wybrany przez nas sprzedawca nie wystawił produktu w innym miejscu w sieci, po jeszcze niższej cenie. Tutaj z pomocą przychodzi nowy portal ogłoszeniowy, bowiem przeprowadza on weryfikację po swojej stronie i pokazuje, gdzie kupić produkt, aby wyjść na tym najlepiej. Oczywiście nie jest to też obojętne dla sprzedawcy, ponieważ i on zyskuje w tej sytuacji. Może on kierować ruch bezpośrednio na swój sklep internetowy, zachęcając klientów wspomnianą już ceną.

Transparentność nie dotyczy jedynie tego, za ile produkt możemy kupić. Do dyspozycji klienta są również numer kontaktowy do sprzedającego oraz formularz przez który można wysłać szybkie zapytanie. Wbrew pozorom, dostępność tych danych nie jest taka oczywista, gdyż duże marketplace’y bardzo często utrudniają bezpośrednią komunikację konsumentów, z firmami oferującymi towar za ich pośrednictwem. Dla branży motoryzacyjnej jest to szczególnie ważne, ponieważ potencjalny klient niejednokrotnie dąży do kontaktu ze sprzedawcą jeszcze przed zakupem, w celu potwierdzenia czy dana część faktycznie będzie pasowała do jego samochodu.

Ogłoszenia można dodawać szybko i wygodnie przez aplikację mobilną, w której znalazło się kilka przydatnych funkcji, między innymi automatyczne usuwanie tła w zdjęciach. Raz dodany w aplikacji produkt można wystawić nie tylko na platformie MotoRolo, ale również w innych portalach typu Allegro, Otomoto czy OLX.

Na barkach sprzedawcy niesiony jest ciężar przygotowania atrakcyjnej oferty, logistyki wysyłek, komunikacji z klientem, więc MotoRolo w swojej ofercie uwzględniło przygotowanie kampanii wyszukiwarkowej na wybraną kwotę oraz baneru reklamowego na dobry początek współpracy. Promowanie strony jest oczywiście opcjonalne, natomiast warto spróbować, ponieważ skuteczność reklamy przekuwa się w zainteresowanie klienta, więc łatwo zweryfikować czy działanie kampanii jest satysfakcjonujące.

Aby wypróbować nowy portal możesz założyć darmowe konto tutaj.