+48 513 874 553
info@masstrade.pl

Poradnik MassTrade #7: Jak łatwo przerzucić oferty z Allegro na OTOMOTO i OLX?

Działasz w branży motoryzacyjnej, a swoje produkty wystawiasz online? Wiemy ile dodatkowej pracy kosztuje dodanie choćby jednego kanału sprzedaży, gdyż wiąże się to z kopiowaniem produktów pomiędzy poszczególnymi portalami. Samo wystawienie to jednak dopiero połowa sukcesu. Po tym jak zamieścimy produkty na Allegro, OTOMOTO i OLX konieczne jest nadzorowanie tego co jest wystawione, stanów magazynowych produktów i kończenie ofert na dwóch kanałach, gdy dany produkt sprzeda się na trzecim. A co gdyby móc automatycznie przerzucać ogłoszenia pomiędzy kilkoma platformami i zarządzać nimi zdalnie z jednego miejsca? Nic prostszego! Zobacz jak przenieść oferty z Allegro na OTOMOTO i OLX  w mniej niż pół godziny!

.

1.Podłącz swoje konto Allegro pod MassTrade

.

Aby aktywować konto w MassTrade napisz na : info@masstrade.pl . Jeżeli już masz dostęp do konta wystarczy, że zalogujesz się do Allegro za pośrednictwem MassTrade i połączysz aplikację ze swoim kontem sprzedawcy. To pozwoli Tobie na prowadzenie sprzedaży w dużo wygodniejszy sposób. Zobacz jak podłączyć Allegro:

.

.

2. Zaimportuj aukcje z Allegro do MassTrade

.

Niezależnie od tego jak wiele ofert masz na Allegro możesz z łatwością zaciągnąć je do MassTrade po to, aby móc swobodnie nimi sterować. Przygotowaliśmy dla Ciebie praktycznie samoobsługowy kreator kanału, dzięki któremu Twoja praca ograniczy się jedynie do uruchomienia importera. Jak zatem pobrać aukcje? Przejdź do zakładki Ustawienia sprzedaży -> Kreator kanału sprzedaży. Gdy pojawi się okienko konfiguracyjne należy wybrać opcję odpowiadającą kanałowi sprzedaży – w Twoim przypadku allegro pl. W ustawieniach importu możesz pozostać przy domyślnym schemacie. Następne okienka będą wymagały jedynie potwierdzenia, więc kolejno przechodzisz przez nie klikając opcję dalej. W międzyczasie system skanuje Twoje konto na Allegro, aby uzyskać informacje o kategoriach, cechach i tytułach ofert. W Twoim panelu MassTrade pojawi się zielony pasek informujący o postępie importu. Na postawie Twoich ofert, program utworzy produkty, które widoczne będą w zakładce Katalog -> Produkty.

.

.

3. Podłącz OTOMOTO (opcjonalnie OLX)

.

Teraz Twoje produkty są niemal gotowe, aby wystawić ogłoszenia na OTOMOTO lub OLX. Możesz zatem przejść ponownie do Ustawień sprzedaży, aby podłączyć OTOMOTO lub/i OLX. Wystarczy, że klikniesz w zakładkę Kanały sprzedaży, a następnie przejdziesz do opcji Dodaj nowy kanał, która znajduje się w prawej, górnej części ekranu. Zaloguj się do swojego panelu OTOMOTO/OLX. Gratulacje – właśnie ukończyłeś pierwszy etap swojej pracy.

.

.

4. Skonfiguruj szablon ustawień i ustawienia kategorii.

.

Gdy Twoje połączenie jest już aktywne, możesz zająć się konfiguracją wizualną oraz ustawieniami konta, tak aby móc szybko przerzucić oferty pomiędzy kanałami. Przejdź więc do zakładki Ustawienia sprzedaży –Szablony ustawień-> Dodaj nowy szablon. W zakładce Wygląd i prezentacja możesz zdecydować jaki ma być finalny kształt Twojego ogłoszenia. Ostatnia, zarazem trzecia z kolei sekcja to Ustawienia ofert. Z racji faktu, iż OTOMOTO i OLX wymagają dodatkowo podania lokalizacji, wpisz w okienku nazwę miejscowości, w której mieści się Twój biznes.

.

.

Następny i ostateczny krok konfiguracyjny to przypisanie kategorii. Po wykonaniu kroku 2., a więc imporcie ofert z Allegro, w MassTrade stworzyły się kategorie produktowe, analogiczne go tych allegrowych. Nim masowo wystawisz swoje oferty, powinieneś przypisać do nich właściwe kategorie na OTOMOTO. Aby to zrobić, przejdź do zakładki Katalog – > Kategorie. Kliknij nazwę kategorii produktów, którą chcesz aktywować i przejdź do zakładki z logo OTOMOTO / OLX. Tam możemy zadecydować, do której kategorii trafi oferta w wybranym portalu ogłoszeniowym.

.

5. Wystaw ogłoszenia na OTOMOTO/OLX

.

Teraz, kiedy już przygotowałeś wszystko do zbiorczego wystawienia, możesz wszystkie swoje oferty (lub wybrane) przesłać masowo na OTOMOTO / OLX. Jeżeli nie chcesz modyfikować cen/opisów czy zdjęć, wystarczy zaznaczenie produktów na liście (Katalog -> Produkty), potem przejście do opcji Wykonaj na zaznaczeniu oraz wybranie polecenia Włącz aukcje/ oferty.

.

.

Tym sposobem w ciągu mniej niż 30 minut możesz skopiować ogłoszenia do wystawienia z Allegro na OTOMOTO lub/i OLX. Gdybyś mimo wszystko miał jeszcze jakieś pytania, napisz do nas na info@masstrade.pl . Z chęcią odpowiemy na nurtujące Cię pytania lub pomożemy w konfigurowaniu konta MassTrade.

 

Jedna odpowiedź

  1. Anka pisze:

    Cześć wielkie dzięki za wpis !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *