+48 513 874 553
info@masstrade.pl

Poradnik MassTrade #9: Kopia zapasowa ofert z Allegro, Otomoto, OLX

Masz oferty, których w obecnej sytuacji nie chcesz utrzymywać? Musisz ciąć koszta, ale nie chcesz stracić wykonanej wcześniej pracy? Możesz pobrać wszystkie oferty i zarchiwizować je w MassTrade, na jak długo tylko zechcesz. Po tym jak kryzys minie, będziesz przygotowany do szybkiego wznowienia sprzedaży i nadrobienia strat. Aby stworzyć kopię wystarczy, że wykonasz 3 proste kroki.

.

1. Załóż konto w MassTrade.

.

Na początek zarejestruj się w programie, aby zaciągnąć do niego oferty. Jak to zrobić? Przejdź do linku poniżej i wpisz dane firmy. Po uzupełnieniu formularza otrzymasz maila aktywacyjnego, dzięki któremu będziesz mógł dokonać pierwszego logowania.

.

.

.

2. Podłącz konto źródłowe (np. Allegro).

.

Aby podłączyć konto, na którym aktywne są oferty do zarchiwizowania, musisz zacząć od połączenia MassTrade z kontem sprzedawcy na wybranym kanale sprzedaży. My posłużymy się przykładem Allegro, jednak równie dobrze pobranie danych może nastąpić z innych platform, jak choćby OLX. Wystarczy, że po zalogowaniu przejdziesz do sekcji Ustawienia sprzedaży -> Kanały sprzedaży i wybierzesz z listy właściwą platformę.

.

.

3. Pobierz oferty do MassTrade.

.

Jeżeli poprawnie podłączyłeś konto sprzedawcy, wówczas w ciągu 15-20 minut w panelu MassTrade, w zakładce Aukcje i oferty -> Niepowiązane pojawią się oferty z Twojego konta. Teraz pozostaje jedynie wykonać import do MassTrade, aby wszystkie Twoje ogłoszenia były bezpieczne. Aby to zrobić przejdź do zakładki Ustawienia sprzedaży -> Kreator kanału sprzedaży, tutaj z listy wybierz właściwą platformę lub bezpośrednio konto (jeżeli jest ich kilka) i przejdź przez wszystkie kroki importera. Po włączeniu importu powinieneś widzieć szare, kręcące się kółeczko na górnym pasu, w którym będzie widniała liczba ofert, która pozostała do skopiowania. Po zakończeniu pracy kreatora kółko zniknie, a w zakładce Katalog -> Produkty będziesz mógł podejrzeć wszystkie skopiowane pozycje. 

.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *